Kent Hovind
OD POCZĄTKU
cz. 16
W Afryce, w warstwie stwardniałego popiołu wulkanicznego, znaleziono całkiem normalne ślady stóp ludzkich. Wiek popiołu już wcześniej określono na 3,75 mln lat. Powiedziano więc: cóż, w takim razie to nie może być ślad ludzki. Jest zbyt stary.
Russell Tuttle z Uniwersytetu w Chicago przebadał 70 osób, które całe życie chodziły boso. Przyjrzał się śladom ich stóp zostawianym w popiele i błocie. Powiedział: Ślady ludzi żyjących dziś są dokładnie takie, jak te znalezione w popiele w Laetoli. Gdyby nie było wiadomo, że te ślady są aż tak stare, doszlibyśmy do wniosku, że zostawił je przedstawiciel naszego rodzaju*. Innymi słowy: gdybyśmy "nie wiedzieli lepiej", to pomyślelibyśmy, że są ludzkie. Bo gdy odkryjesz normalne, ludzkie ślady w zastygłym popiele, to co pomyślisz? "Szedł tędy człowiek"!
Mary Leakey z National Geographic powiedziała: Kształt tej stopy był dokładnie taki, jak naszej. Rozkład siły nacisku w tych śladach przypomina sposób zostawiania śladów przez ludzi. Ślady tych stóp bardzo przypominają nasze**. Może więc zostawił je zwykły człowiek?
Ale przecież są za stare...
Oto właśnie, jak teoria ewolucji staje się przeszkodą w zdroworozsądkowych badaniach. Na dodatek do śladów dodano stworzenie podobne do ciemnoskórej małpy, choć nie znaleziono ani jednej kości.
Gdybyś znalazł normalne, ludzkie ślady, to po co miałbyś dodawać do nich pół-człowieka, pół-małpę? To propaganda, nie nauka. Na rysunku nawet rozdzielono palce - celowo, żeby bardziej wyglądały, jak u małpy. U ludzi duży palec przylega do pozostałych palców stopy, natomiast u małp odstaje na bok. Dzięki temu potrafią chwytać gałęzie stopami. Człowiek tego nie potrafi.
W "National Geographic" napisano: "Chodzenie na dwóch nogach trwa już 4 mln lat".
Zobaczcie, co zrobili ze stopami - wyglądają na ludzkie.
Wszystko to jest kłamstwem, propagandą mającą na celu otrzymanie teorii, która w ogóle nie trzyma się kupy.
01.17.47-01.20.30
* - Russel H. Tuttle, The Pitted Pattern of Laetoli Feet, Natural History, marzec 1990, s. 64, w: Bones of Contention, s. 174.
** - Mary Leakey, Footprints in the Ashes of Time, w: National Geographic, kwiecień 1979, s. 446-457.
[dalej]
[do początku]
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz