poniedziałek, 7 października 2013

WIEK ZIEMI, cz. 12, Super-kontynent PANGEA

Kent Hovind
WIEK ZIEMI
cz. 12

Czy wiedzieliście, że Ziemia to jeden wielki magnes? Magnesy stopniowo tracą na sile. Magnetyzm Ziemi osłabł o 6% w porównaniu z porównaniu z wynikami sprzed 150 lat*. Magnes staje się słabszy. To znaczy, że wcześniej był mocniejszy. To znaczy, że Ziemia nie może być starsza, niż 25 tys. lat, ponieważ ciepło tak silnego pola magnetycznego, jakie musiało by być miliardy lat temu (licząc proporcjonalny spadek o ten sam stopień, co w ciągu ostatnich 150 lat), zniszczyłoby życie na ziemi.

Oznacza to również, że datowanie radiowęglowe jest bezużyteczne. Podam przykład: wiek dowolnej części nogi mamuta, datowanej węglem na 15 tys. lat, podczas gdy skóra - na 21 tys.** Być może miał bardzo powolne narodziny?... Jedna część mamuta miała 29 tys. lat, a inna - 44 tys. lat.*** Ta metoda jest do niczego! (więcej o tym później)

Podręczniki jednak będą twierdzić: Tak! Pole magnetyczne słabnie, ponieważ cyklicznie zmienia biegunowość. To stek bzdur! Pole magnetyczne Ziemi nie zmienia biegunowości. Są tylko obszary o słabszym lub silniejszym natężeniu pola, zwłaszcza u podłoża oceanów. Zmiana biegunowości pola magnetycznego wiąże się z teorią super-kontynentu - Pangei. Mówi ona, że miliony lat temu wszystkie kontynenty były połączone.

Naprawdę?

Ta teoria nie mówi tylko, ze Afrykę trzeba by pomniejszyć o prawie 40%, żeby pasowała, i że pominięto cały Meksyk w Ameryce Środkowej****.


Pominięto nawet to, co wiedzą przedszkolaki: że pod wodami oceanów znajduje się muł. Ludzie pytają:
- Hovind, czy nie sądzisz, że kontynenty były kiedyś połączone?
- O czym ty mówisz? Przecież cały czas są!

Przecież pod wodami oceanu nie ma pustki! To tylko niżej położony ląd, zalany wodą. To wszystko! Kontynenty CAŁY CZAS SĄ POŁĄCZONE.

Nie ma wątpliwości, że kontynenty trochę się ruszają. Teoria hydroplatform może nam wszystko wyjaśnić. 

* - Astronomy and the Bible, Donald DeYoung, s. 18.
** - Natures Deep Freeze, Natural History, Harold E. Anthony, wrzesień 1949, s. 300. Zob. też w: In the beginning, Walt Brown, s. 124.
*** - Quaternary Stratigraphic Nomenclature in Unglaciated Central Alaska, Geological Survey Professional Paper 862, US Gov. printing office, 1975, s. 30.
**** - Sprawdziłem, czy te kraje wymienione na obrazku nie mogły powstać później, np. na bazie lawy wulkanicznej. Faktycznie, kraje te leżą na terenach w większości aktywnych sejsmicznie, więc ktoś mógłby wysunąć ten fakt jako kontraargument. Do czasu, aż ten ktoś nie przeczyta kolejnych paru zdań...

01.35.41-01.38.02

[dalej]
[do początku]Brak komentarzy:

Prześlij komentarz