czwartek, 21 listopada 2013

OD POCZĄTKU, cz. 1, Linia czasu

Kent Hovind
OD POCZĄTKU (oryg.: Ogród Eden)
cz. 1

Opowiem o ogrodzie Eden i o tym, jak było przed potopem. I jak to możliwe, że ludzie osiągali wiek 900 lat.

W Biblii jest napisane, że Bóg stworzył świat ok. 6 tys. lat temu (nie milionów!). 4.400 lat temu był potop. Biblijne daty dochodzą do 6 tys. lat wstecz lub ok. 4 tys. przed Chrystusem.

Czas przed potopem bardzo się różnił. Z Biblii wynika, że ludzie żyli wtedy ponad 900 lat. Hm, w 900 lat można było się sporo nauczyć...

Adam mówił wszystkimi językami na ziemi. Co prawda był wtedy tylko jeden, ale on w nim właśnie mówił. I ożenił się z najładniejszą dziewczyną na świecie. Jedyną, jaka wówczas istniała...

Wszystko wtedy było inne...

Wg szkolnych podręczników dinozaury żyły miliony lat temu. Czy jest to prawda? A może dinozaury żyły równolegle z ludźmi? Może inaczej je wtedy nazywano? Na przykład: SMOKI...


Jakie było pierwotne stworzenie (tzn. w sensie - jakie było to, co zostało stworzone - dop. wł.)? Co jedzono przed potopem?

Przyjdzie czas, gdy Bóg przywróci świat do stanu z czasów ogrodu Eden. Tak jest napisane w Biblii. I brzmi to świetnie!

Skąd wzięła się woda na potop i gdzie się podziała? Czy istnieli olbrzymi mierzący po 3 metry? Z Biblii wynika, że tak: A w owych czasach byli na ziemi olbrzymi... (Rodz. 6,4).

Biblia mówi też: Przyjdą w dniach ostatecznych drwiący szydercy (2 Piotra 3,3). Tak, chodzi o ludzi, którzy szydzą z Biblii. Dalej jest napisane, że będą oni postępowali wg swoich własnych pragnień, mówiąc: Gdzie jest ta zapowiedź Jego przyjścia? Odkąd bowiem pomarli ojcowie, wszystko tak samo trwa, jak od początku stworzenia (2 Piotra 3,4). Dalej jest napisane: Przeoczają (czyli: wolą nie wiedzieć), że od dawna były niebiosa (NB: liczba mnoga!) i ziemia, która z wody i w wodzie stanęła przez Słowo Boże (2 Piotra 3,5).

Zwrot "przeoczają", czyli "nie chcą wiedzieć", w grece oznacza inaczej: "celowo głupi". A więc szydercy celowo nie chcą o tym wszystkim wiedzieć, i o tym, że Bóg stworzył to wszystko Swoim Słowem. Nawet palcem nie ruszył, by zbudować wszechświat. Samym tylko słowem powołał wszystko do bytu, do tego, żeby żyło, funkcjonowało i współdziałało ze sobą. To Słowo ma nieskończoną moc. Każdy atom jest posłuszny temu, co On powiedział - tym zasadom, które On określi. Kiedy On mówi - zmarli ożywają, fale cichną, wiatr przestaje wiać, a cały wszechświat - jest stwarzany.

Wszystko jest posłuszne głosowi Boga. Z wyjątkiem nas samych... Ale któregoś dnia to się zmieni i każdy wyzna, że to Jezus jest Panem.

...i ziemia, która z wody i w wodzie stanęła... Jak ziemia może być w wodzie i poza wodą jednocześnie? O tym za chwilę.

I dalej: ...przez co świat ówczesny, zalany wodą, zginął (2 Piotra 3,6). Mowa oczywiście o potopie. Wcześniejszy werset mówi, że szydercy nie wierzą w stworzenie. W to, że Bóg stworzył niebo (nieba) i ziemię. Ten werset mówi też, że nie wierzą w potop, jaki zalał świat.

W kolejnym wersecie jest napisane: A obecne niebiosa i ziemia przez to samo słowo są utrzymane i zachowane dla ognia na dzień sądu i zatracenia bezbożnych ludzi (1 Piotra 3,7). Zbliża się sąd. Ci szydercy nie chcą przyznać, że Bóg stworzył świat, bo to oznacza, że jest jego właścicielem i może ustalać zasady. Nie podoba im się to. Nie chcą też przyznać, że potop miał miejsce, bo to oznaczałoby, że Bóg ma władzę, by osądzić swoje stworzenie. I On to robi.

Nie chcą też przyznać, że nadejdzie sąd. Ale on nastąpi. Czy ci się to podoba, czy nie.

00.00-07.10

[dalej]


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz